We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Традиційна українська кераміка: як правильно використати посуд Трипільської культури в сучасному інтер’єрі

Для того,щоб зрозуміти сучасність, іноді варто сходити в музей і ознайомитися з шедеврами гончарства українських майстрів, а саме звернути увагу на техніку їхнього декорування і відчути на собі дотик до вікового досвіду наших предків.
З давніх-давен страви української кухні були відомими всьому світу, тому і не дивно, що посуд відігравав важливу роль. До нього ставилися шанобливо, виготовляли власними руками та прикрашали оберегами і символами.
І навіть зараз в епоху інноваційних технологій, люди не забувають про гончарні традиції майстрів та продовжують їх розвивати, втілюючи свої ідеї в декорування посуду та домашнього інтер’єру. Керамічні вироби набувають популярності чудово вписуються у будь-який сучасний дизайн.
Команда TS вирішила поцікавитися традиційним посудом українців та дізналася про особливості різних технік виготовлення кераміки і охоче поділиться з вами.
Види та осередки гончарного промислу в Україні
Найдавніші зразки українською кераміки збереглися в багатьох селах Полтавщини , але найцікавішими центрами її виготовлення є Косів та Пістинь ( Івано-Франківська область).
На Гуцульщині виокремилася гуцульська кераміка, яка виникла в XVст. і з того часу не втратила своєї популярності, зберігаючи свою автентичність та неповторність. Саме тут виник і особливий напрям – кахельні печі. Це були багатоярусні печі, які випростовувалися для обігріву житла, слугували теплим ліжком та місцем приготування їжі.
Сюжети на кахлях не менш цікаві, як і техніка їхнього виготовлення. На них зображали як і повсякденний попит, так і втілення фантазій та феєрію сплетінь: людські фігури, птахи, звірі та рослини створюють довершену композицію.
Одним із видів кераміки,яку випалюють без доступу повітря є гаварецька чорнодимлева кераміка. Традиційно такі вироби бувають сріблятого або ж орного кольору. До XIXст. вона активно розвивалася на теренах України, проте у наступному столітті цей промисел занепав. Проте відродити старовинне мистецтво вдалося Дмитру Вислинському, який здобув перше місце на Міжнародній керамічній виставці в Італії.
Цікавим є те,що такий вид кераміки продукується з кількох сортів білої глини для кращої міцності, а вироби випалюються дровами і не вкриваються поливами. Сьогодні такою справою займається лише четверо українських майстрів.
Найвідомішою і наймолодшою керамікою є Опішнянська кераміка, яка родом з Полтавщини. Її особливістю є те, що вона виготовляється без попередніх ескізів. Такі керамічні вироби зазичай жовтувато-коричневого кольору і створюються протягом сорока днів. Щодо розпису глечиків та мисок, то він дійсно різноманітний, оскільки митці зображують творіння природи в поєднання з людськими фігурами. Важливим є і те, що лише для опішнянської техніки характерне фляндрування, лінії на виробах “тягнуть” за допомогою металевого писачка, створюючи прекрасні візерунки
Зразки традиційної українською кераміки продовжують підкорювати серця людей, чудово доповняють будь-який дизайн кімнати і роблять її атмосфернішою. Вони є натхненням для дизайну нових колекцій та окрасою сучасного інтер’єру.
TS пропонує неабиякий вибір традиційної кераміки.
Ви можете обрати тут - товари на будь-який смак.
Categories
Tags