My Cart

Close

Українська дизайнерка Яна Семенюк, засновниця бренду OZERSKA, про сучасну вишиту сорочку та її приховані символи.

Posted on December 07 2016

Форум Global Ukrainians, що відбувся влітку 2016, подарував нам зустріч з талановитою українською дизайнеркою Яною Семенюк , (бренд OZERSKA). Проте, спочатку не з нею самою, а з її вишитою сорочкою у дорогих серцю жовто-блакитних кольорах. Неймовірно, коли ти відчуваєш творця на рівні  енергетики вкладеної у довгі години праці та творчого пошуку. А уже потім, ідеш на зустріч враженням від спілкування.
Яна Семенюк
Яна Семенюк. Бренд OZERSKA
сучасна вишита сорочка
Бренд OZERSKA
Проект Three Snails співпрацює з Вами пів року. Чи пам'ятаєте Ви нашу першу зустріч, які були Ваші очікування. І чи Ви мали досвід роботи з подібними проектами?
Мені дуже імпонує мета проекту, з якою ви комунікуєте українське мистецтво у світі. Окрім краси виробів від українських майстрів та дизайнерів, люди можуть вивчити та відчути традицію, історію виникнення ремесел в Україні. Вдячна, що в рамках вашої діяльності,  вишиванки представляли Україну на Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival.
Ви приймали участь у подібних фестивалях до цього? Чи маєте стратегію просування бренду OZERSKA?
Канада – місце, де вишиванки вперше побачили світ. Пів року від старту нашої співпраці стали однією із сходинок на шляху до успіху. Цьому передував процес тривалого творчого пошуку.
Мала зібрати усе до купи – в один пазл. Де кожний елемент відіграє надзвичайно важливу роль.
Одним із таких питань став пошук якісних матеріалів:  натуральний льон, нитки яскравих та стійких кольорів,  фурнітура.
українська вишиванка
Проте, спочатку, я об’їздила чимало музеїв, виставок, перечитала велику кількість літератури. Натхненна такою красою, захотіла створити колекції за регіонами. Через величезну кількість взорів та їх значень вирішили взяти основні, поєднуючи їх із сучасними смаками і трендами.
тренд вишиванка
Які смисли Ви вкладаєте у вишиті узори? Що переважає символіка і традиція чи естетична складова?
50 на 50. На жаль, усю символіку орнаментів не осягнеш, та і дуже мало людей розуміються на цьому.
Вишита спідниця
Спідниця від Яни Семенюк. Сучасна інтерпретація вишитих узорів Буковини.
Навіть, кожна вишивальниця під час процесу вишивки вкладає у неї свої символи. Звичайно, є символи, які дуже часто повторюються в усіх регіонах України, які беруть початок ще з Трипільської культури – солярні знаки.
На цій сукні солярний знак – колодязь у вигляді ришіточки. Його використовують у багатьох культурах. Він символізує зв’язок з предками.
На спідниці – дерево життя – стилізовані квіти під геометричний орнамент.
Вишивка з якого регіону України надихає Вас найбільше?
Я з Волині. Проте, мені подобається багата вишивка Полтавщини, Буковини , Франкінщини... Борщівська вишивка стала для мене першим джерелом натхнення.
На жаль, я дуже мало вишивала. Володію, як і всі, вишивкою хрестиком, пробувала гладь. А от моя мама у цьому питанні профі. Тому, вдома дуже багато вишитих картин, рушників – посоху на 10 дівчат вистачить. Усе на чому лише можна уявити вишивку – вона там є. Маю власну колекцію вишитих сорочок – то матусиних рук справа.
Звичайно у вишитих сорочках OZERSKA присутня і рукотворна праця. Наша швачка робить збиранки “пухлики”. Вона вручну збирає горловину, манжети. Щоб дійти до ідеального відтворення цієї техніки, ми витратили немало часу. Збиранка – це також символ. Коли жінка вишивала собі сорочку вона робила парну кількість збиранок, щоб завжди бути у парі.
Чи зважаєте ви на конкуренцію і чим відрізняються Ваші вишиванки від інших?
Зважаю швидше на модні тенденції у вишиванках та аналізую роботи найкращих, на мою думку компаній, дизайнерів.
Для створення виробу використовуються високоякісні матеріали, постійно іде процес удосконалення фасонів. Орнаменти є традиційними та дещо трансформованими з урахуванням сучасних тенденцій, трендової кольорової гами.
На даний момент в процесі створення та пошуку власного стилю який би виражав красу традиційною української вишивки та був не лише символом національної ідентичності, а красивим одягом для створення яскравих та неповторних образів..

0 comments

Leave a comment

All blog comments are checked prior to publishing

Join our Mailing List

Sign up to receive our daily email and get 50% off your first purchase.

My Cart

Subtotal: $0.00

Your cart is currently empty.

Back to the top